O mnie

Dzień dobry! Witam na moim blogu "Papierowy Morderca"!

Nazywam się Sylwia Tomasik, urodziłam się w końcówce szalonych lat 80. w Krakowie. Jestem zodiakalnym lwem, z wszystkimi cechami tego znaku zapisanymi w charakterze i osobowości, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi.

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem-polonistą, na co zdecydowałam się świadomie, chociaż wiedziałam, że chleba z tego nie będzie. Pomimo niskiego zapotrzebowania na przedstawicieli takich zawodów staram się nie wypaść z obiegu i wciąż siedzę w książkach. Żywię nadzieję, że nieśmiałe blogowe poczynania pozwolą mi kiedyś wgryźć się mocno w rynek książki.

Na blogu zajmuję się przede wszystkim kryminałami, z którymi związana jestem od połowy życia. Rozkwit miłości do tego gatunku nastąpił na studiach magisterskich, kiedy to postanowiłam poprowadzić swoją pracę badawczą w kierunku literatury kryminalnej, czego efektem była analiza odbioru czytelniczego powieści i opowiadań o Sherlocku Holmesie A.C. Doyle'a.

Od połowy 2013 roku związana jestem z serwisem Bookeriada, gdzie recenzuję książki, a także prowadzę dział autorski pod tytułem "Anatomia Literackich Zbrodni". Wszystkie teksty, które się tam ukazały, a które dotyczą literatury kryminalnej, zamieszczone zostały również na blogu. Działam także w komitywie z kilkoma wydawnictwami w ramach współpracy recenzenckiej.

Zamiłowanie do literatury w moim przypadku znajduje swoje ujście także w osobistych próbach pisarskich, czego efektem jest leżąca w szufladzie i czekająca na lepsze czasy powieść kryminalna, pierwsza z cyklu siedmiu o przygodach komisarza Marka Karpińskiego.

Mogłabym powiedzieć, że interesuję się muzyką, filmem i sportem, zupełnie jakbym przedstawiała się w teleturnieju. Ale nie, tak prosto nie jest. Przede wszystkim interesuje mnie kryminologia (nie mylić z kryminalistyką, do której jest mi odrobinę dalej), wiktymologia, na tyle na ile pozwala mi wykształcenie humanistyczne zgłębiam również (w teorii!) medycynę sądową. Interesuje mnie zbrodnia w niemalże każdym kontekście (społecznym, antropologicznym, behawioralnym - stronię tylko od praktyki). Nie mniej pociąga mnie antropologia książki i zagadnienia społecznego odbioru tekstów literackich. W połączeniu daje to zainteresowanie literaturą kryminalną w społecznym kontekście.

Zapraszam do odwiedzania mojego blogu, a także kontaktowania się ze mną w sprawach promocji, recenzji, czy jakichkolwiek innych, jeśli tylko macie Państwo jakieś pytania.

Pozdrawiam!

Sylwia Tomasik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz